Lenovo ThinkPad E16 Gen 2 Ultra 7 155H/16GB /1TB/16"/DOS/007759
520 905 ֏
Lenovo
15.5-15.6 дюймов
Характеристика Описание
Model Lenovo ThinkPad E16
Processor Intel® Core™ Ultra 7 155H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 22T, Max Turbo up to 4.8GHz, 24MB
Display size 16" WUXGA (1920x1200) IPS 300nits Anti-glare, 45% NTSC
RAM 1x 16GB SO-DIMM DDR5-5600
SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0x4 NVMe® Opal 2.0
Graphics Integrated Intel® Arc™ Graphics Functions as Intel Graphics
Power supply (W) 65W USB-C® (3-pin)
Dimensions 356.1 x 247.7 x 19.85 mm
Weight 1.81 kg
Wireless & Bluetooth Wi-Fi® 6E, 802.11ax 2x2 + BT5.3
Ports 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On 1x USB-C® (USB 20Gbps / USB 3.2 Gen 2x2), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 1.4 1x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm) 1x Ethernet (RJ-45)