Deepcool GAMMAXX L360 V2 (DP-H12RF-GL360V2C)
42 189 ֏
Deep Cool
CPU Coolers
Name Description
Socket Intel LGA20XX/LGA1366/LGA1200/1151/1150/1155; AMD AM4/AM3+/AM3/AM2+/AM2/FM2+/FM2/FM1
Weight 1696 g
Radiator dimensions 402×120×27 mm
Radiator material Aluminum
Pipe length 465 mm
Pump dimensions 91×79×47 mm
Pump speed 2550 RPM±10%
Connector Pump 3-pin; FAN 4-pin
Voltage Pump 12 VDC (0.21 A); FAN 12 VDC (0.17 A)
Max Noise Level Pump 17.8 dB(A); FAN ≤30 dB(A)
Fan dimension 120×120×25 mm
Fan Speed 500-1800 RPM±10%
Air flow 69.34 CFM
Bearing's Hydrodynamic bearing
Power Consumption 2.04 W