HP Victus15-FA2013DX i5-13420H/ 8GB/512GB/ RTX3050/15.6"/WIN11/008615
361 620 ֏
HP
15.5-15.6 inch
Name Description
Model Victus 15-FA2013DX
Processor 13th Gen Intel 8-core i5-13420H (Base Clock 3.4GHz, Max Boost Clock Up to 4.6GHz, 12MB Smart Cache, 12 Threads)
Screen 15.6 inch FHD (1920 x 1080) IPS display. Never miss a cutscene again with the 144Hz refresh rate that reduces frustrating lag and image ghosting. IPS (in-plane switching), micro-edge, anti-glare display in sRGB color space.